فارسی مطب شخصیمطب شخصیکلینیک دندانپزشکی کرج، مهرشهر، بلوار ارم، جنب بانک مسکن، ساختمان ارم، طبقه اول، واحد 3 tel: 02633324192 تهران، شهرک گلستان، بلوار کاج، بنفشه نهم جنوبی، کلینیک پیمان 44741007(021)
جراح دندانپزشک
درمان های زیبایی
درمان های ترمیمی
مشاوره آنلاین

میکروابریژن دندان روشی کمتر تهاجمی برای بهبود ظاهر دندان هایی با نقص های جزئی مینا و مشکلات تغییر رنگ آنها است. میکروابریژن لکه ها یا نقاط سفید رنگ روی دندان ها که ناشی از فلوئوروزیس مینای دندان، هیپومینرالیزیشن یا سایر متغیرهای داخلی را درمان می کند که به سفید کردن دندان ها پاسخ نمی دهند. میکروابریژن دندان ممکن است قبل یا بعد از سفید کردن دندان ها برای ایجاد رنگ یکنواخت دندان و برای درمان دندان های چالش برانگیز استفاده شود.

اگر به دنبال روشی برای سفید کردن دندان هستید که ملایم، مؤثر و مقرون به صرفه باشد، میکروابریژن دندان ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد. همین امروز با ما تماس بگیرید تا برای مشاوره میکروابریژن نوبت رزرو کنید و ببینید که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر!

میکروابریژن دندان چیست؟

میکروابریژن دندان یک روش تخصصی دندانپزشکی زیبایی است که بخش های کوچکی از مینای دندان آسیب دیده را از بین می برد. لایه های مینای که تغییر رنگ داشته اند از روی سطح توسط مته های دندانپزشکی و عمل فرسایشی توسط فرایندهای اسیدی زدوده می شوند. بنابراین، در طول فرآیند، کیفیت نوری سطح آن را غیر بازتابنده و غیر انکسار می کند، و هرگونه لکه یا تغییر رنگ زیر آن را پنهان می کند. بنابراین، فرایند میکرو ابریژن هم مکرر و هم بسیار مؤثر است.

چه تکنیک هایی برای میکروابریژن دندان ها استفاده می شوند؟

دو روش اصلی برای درمان تغییر رنگ دندان ها و بهبود دندان های هیپوپلاستیک (میکرو ابریژن) استفاده می شوند.

در روش اول از پومیک و اسید کلریدریک با غلظت کم برای از بین بردن لکه ها از روی دندان ها استفاده می شود. روش دوم از پومیک و اسیدهای فسفریک برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود زیرا بسیار موفق است.

میکروابریژن دندان
میکروابریژن دندان

چه شرایطی را می توان با میکروابریژن دندان درمان کرد؟

میکرو ابریژن به شرایط زیر کمک می کند که اغلب با ظاهر ناخوشایند دندان همراه هستند:

  • لکه های فلوئوروزیس دندان
  • لکه های تتراسایکلین
  • آملوژنزیس ایمپرفکتا Amelogenesis imperfecta
  • هیپو مینرالیزیشن یا هیپوپلازی دندان های مولر- پیشین
  • هیپوپلازی به مرور زمان
  • دمینرالیزیشن بعد از درمان ارتودنسی
میکروابریژن دندان
میکروابریژن دندان

فرآیند میکروابریژن دندان در کلینیک دندانپزشکی

دندانپزشک قبل از میکروابریژن دندان های شما، یک سابقه پزشکی و دندانپزشکی دقیق پس از معاینه جامع دندان های شما بدست می آورد. پس از تشریح کل روند درمان، باید فرم رضایت نامه را امضا کنید.

سپس دندان های شما به طور کامل تمیز می شوند و با آب و پومیک شسته می شوند. بعد از خشک شدن دندان ها و بافت های اطراف از رابر دم برای حفظ لثه ها، دندان های مجاور، زبان و بافت های نرم دهان استفاده می شود.

دوغاب پومیک و اسید فسفریک ۳۵% یا HCL حدوداً ۱۸% در سیکل ۵ ثانیه ای، هشت تا ۱۰ مرتبه برای از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ ها استفاده می شود. در نتیجه، لکه های مات شده مینای دندان ها، هنگام دریل کردن مته های تکمیلی یا استفاده از فنجان های لاستیکی با چرخش بسیار آهسته ناپدید می شوند. یک دوغاب پومیک ساینده، لایه های سطحی مینای بد رنگ شده را با اسیدها لایه برداری می کند. ، استفاده از ژل فلوراید به دلیل مواد تشکیل دهنده آن مفید است. روش فعلی با استفاده از دیسک های نرم و فنجان های لاستیکی سطح را به خوبی پولیش می کند. بسته به موقعیت یا نتیجه، ممکن است قرار ملاقات هایی برای پیگیری نیاز باشند. در نتیجه، کل فرآیند ساده و سریع است.

فرایند میکروابرژن دندان چقدر طول می کشد؟

برای بهترین نتیجه، کل درمان میکروابریژن دندان ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. دندانپزشک ها تأخیری را تضمین نمی کنند زیرا می دانند که زمان اغلب یک مسئله است. بنابراین، این فرآیند بهترین ماندگاری را فراهم می کند. در طول جلسات بعدی، معمولاً به جلسات کوتاه مانند بلیچینگ نیاز است.

آیا بعد از فرایند میکروابریژن دندان درد وجود دارد؟

این فرایندها به دلایل مختلف می توانند باعث ایجاد حساسیت به نور یا درد شوند. پس از پایان ویزیت درمانی، ممکن است از اعمال فلوراید برای رفع این مشکل استفاده کنید. همچنین می توانید از دهانشویه و خمیر دندان های ضد حساسیت استفاده کنید. بنابراین این فرایند ساده است.

پرسش های متداول

آیا میکروابریژن دندان برای دندان های شما خوب است؟

آری. میکروابریژن یک فرایند محتاطانه است که برای مدت زمان بسیار طولانی عمل می کند. این فرایند روی سطح مینای دندان های شما تأثیر می گذارد و پیامدهای منفی استفاده از مواد شیمیایی (مانند بلیچینگ یا سفید کننده های دندان) را خنثی می کند. در عوض، میکرو ابریژن لایه بیرونی مینای تغییر رنگ داده دندان را با یک ابزار چرخان مکانیکی از بین می برد، و لبخند سفیدتری را برای شما به ارمغان می آورد که ماندگار است. میکروابریژن علاوه بر سالم بودن برای دندان های شما، نسبت به سایر روش های سفید کردن دندان، روشی کمتر تهاجمی و کمتر خشن است.

میکروابریژن دندان
میکروابریژن دندان

آیا میکروابریژن به دندان های شما آسیب می رساند؟

خیر. طبق مطالعات انجام شده، میکروابریژن به هیچ وجه به دندان های شما آسیب نمی رساند.

مدت زمان ماندگاری اثر میکروابریژن روی دندان ها چقدر است؟

بعد از ۲ تا ۳ سال، می توان شاهد نتایج رضایت بخش میکروابریژن از نظر زیبایی بود. با این حال، ترمیم کامپوزیت بر پایه رزین زمانی می تواند انجام شود که همیشه نتوانید نقص مینای دندان را با میکروابریژن اصلاح کنید، زیرا به عمق مینا گسترش یافته است (یا شاید حتی عاج را درگیر کرده باشد).

داشتن یک ردیف از دندان های زیبا برای هر فردی یک دارایی ارزشمند است. یک لبخند روشن و سفید می تواند ما را جوان تر و با اعتماد به نفس تر نشان دهد. متأسفانه بسیاری از افراد به دلایل مختلف مانند نوشیدن قهوه، چای و شراب یا سیگار کشیدن باعث لکه دار یا زرد شدن دندان های خود می شوند.

اگر از رنگ فعلی دندان های خود ناراضی هستید و می خواهید لبخند روشن تری داشته باشید، میکروابریژن ممکن است درمان مناسب شما باشد! همین امروز با دندانپزشک خود تماس بگیرید تا یک جلسه مشاوره تعیین کنید و ببینید آیا میکروابریژن بهترین گزینه برای دستیابی به لبخند رویایی شما است یا خیر.

0/5 (0 نظر)

پاسخ بدهید

*

code