فارسی مطب شخصیمطب شخصیکلینیک دندانپزشکی کرج، مهرشهر، بلوار ارم، جنب بانک مسکن، ساختمان ارم، طبقه اول، واحد 3 tel: 02633324192 تهران، شهرک گلستان، بلوار کاج، بنفشه نهم جنوبی، کلینیک پیمان 44741007(021)
جراح دندانپزشک
درمان های زیبایی
درمان های ترمیمی
مشاوره آنلاین

وبلاگ

0 min - صاف و یکدست کردن دندان ها بدون بریس ارتودنسی

صاف و یکدست کردن دندان ها بدون بریس ارتودنسی

برای صاف و همراستا کردن دندان های کج باید برای مدت طولانی فشار ثابتی به آنها وارد شود. از لحاظ تاریخی، پزشکان برای انجام این کار از بریس ها استفاده می کردند. اما پیشرفت های اخیر در فناوری دندانپزشکی گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار داده است.اگر می خواهید دندان های خود را بدون بریس ها صاف کنید، ممکن است گزینه مناسبی برای الاینر های نگهدارنده یا ریتینر، وسیع کننده کام، الاینر های نامرئی تحت نظارت پزشک باشید.

0 min - آیا می توان دندان های بلند را کوتاه کرد؟

آیا می توان دندان های بلند را کوتاه کرد؟

طول و شکل دندان ها را می توان از طریق درمان های مختلف دندانی مانند شکل دادن به مینای دندان، جراحی افزایش طول تاج و کاهش طول تاج تغییر داد. همه این فرایندها شامل برداشتن مقادیر اندازه گیری شده از ساختار دندان برای تغییر نسبت ها و خطوط دندانی هستند.کاهش طول دندان شامل شکل دادن کم تهاجمی مینای دندان تا جراحی پیچیده تر افزایش طول تاج دندان می شود. روش صحیح به شرایط خاص بیمار، اهداف درمانی و میزان کاهش مورد نظر بستگی دارد. یک دندانپزشک زیبایی با تجربه می تواند بهترین گزینه ها را پس از یک معاینه کامل دهان و دندان توصیه کند.

0 min - بارداری، شیردهی، و سلامت دهان و دندان

بارداری، شیردهی، و سلامت دهان و دندان

زمانی که یک زن وارد دوران مادری می شود، بسیار مهم است که یاد بگیرند چگونه با این تغییرات و مسئولیت های جدید کنار بیایند. این موضوع حتی در مورد سلامت دندانی مادر نیز صادق است. آری، درست است: زنان باردار و زنانی که به تازگی مادر شده اند، باور کنید یا نه، نیازهای دندانی متفاوتی دارند. عدم تمایل به همراه شدن با این تغییرات می تواند مادر را در معرض برخی از عوارض بالقوه سلامت دهان قرار دهد.

0 min - چگونه افراد را از روی دندان شناسایی می کنند؟

چگونه افراد را از روی دندان شناسایی می کنند؟

دندان های شما گنجینه ای از داده ها را درون خود جای می دهند که امکان شناسایی از طریق ادنتولوژی قانونی را فراهم می کند. از کارهای دندانپزشکی متمایز گرفته تا الگوهای فرسایش میکروسکوپی، دندان ها می توانند سرنخ های مثبتی برای هویت فرد ارائه دهند. این راهنمای عمیق تمام روش هایی که می توان از دندان ها برای شناسایی افراد زنده و متوفی استفاده کرد را پوشش می دهد.

0 min - آیا می توان به جای دندان های جلو ایمپلنت کاشت؟

آیا می توان به جای دندان های جلو ایمپلنت کاشت؟

کاشت دندان های جلو یک فرایند متداول و مؤثر برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا آسیب دیده است. این مقاله به بررسی این موضوع می پردازد که آیا می توان به جای دندان های جلو ایمپلنت کاشت، چه مزایا و خطراتی دارد، فرایندهای مربوطه، هزینه ها و پرسش های متداول را بررسی می کند.

0 min 1 - چرا هنگام مسواک زدن حالت تهوع می گیرم؟

چرا هنگام مسواک زدن حالت تهوع می گیرم؟

اگر اخیراً هنگام مسواک زدن دندان هایتان رفلاکس گگ (حالت تهوع) شما شروع شده است، این می تواند یک تجربه ناخوشایند و گیج کننده باشد. احتمالاً در گذشته هیچ مشکلی در مورد پیدا کردن حالت تهوع در نتیجه کارهای بهداشتی دهان و دندان نداشتید، پس چه چیزی تغییر کرده است؟ دلایل احتمالی متعددی وجود دارند که ممکن است در حین مسواک زدن به طور متناوب یا مدام شروع به عوق زدن کنید.

0 min - آیا دندان ها در خواب باید با یکدیگر تماس داشته باشند؟

آیا دندان ها در خواب باید با یکدیگر تماس داشته باشند؟

زمانی که دهان شما در حال استراحت است، موقعیت ایده آل برای دندان های شما چیست؟ پاسخ این است که وقتی از دندان های خود استفاده نمی کنید، نباید آنها یکدیگر را لمس کنند. به این علت که تماس مداوم دندان های شما می تواند به مرور زمان باعث ساییدگی و فرسایش آنها و منجر به بروز مشکلات دندانی مانند حساسیت دندان، ترک خوردن دندان ها و حتی درد فک شود.

0 min 1 - آیا می توان از رنگ لعابی روی دندان ها استفاده کرد؟

آیا می توان از رنگ لعابی روی دندان ها استفاده کرد؟

رنگ لعابی یک روکش سخت، براق و بادوام ارائه می دهد. این پرسش که آیا می توان از رنگ لعابی روی دندان ها نیز استفاده کرد، گاهی مطرح می شود، مخصوصاً در بین افرادی که به دنبال راه حل های زیبایی سریع برای بهبود ظاهر دندان های خود هستند. با این حال، استفاده از رنگ لعابی روی دندان ها توصیه نمی شود و در واقع می تواند بسیار خطرناک باشد.

0 min - آیا می توان بعداً ونیرها را برداشت و به دندان طبیعی برگشت؟

آیا می توان بعداً ونیرها را برداشت و به دندان طبیعی برگشت؟

آیا به فکر دریافت ونیرهای دندانی هستید اما نمی دانید اگر نظر خود را تغییر دهید می توانید به دندان های طبیعی خود بازگردید یا نه؟ پاسخ کوتاه این است که خیر، هنگامی که ونیرها را دریافت کنید، نمی توانید به دندان های طبیعی خود بازگردید. ونیرها یک راه حل دائمی و بازگشت ناپذیر دندانی هستند که برای ایجاد فضای لازم برای قرار گرفتن ونیرها روی دندان ها، به برداشتن مقدار اندکی از مینای دندان های شما نیاز دارد.